۱۴۰۰ بيست و هفتم مهر - 05:40 ق.ظ

پنجشنبه 29 مردادسالار عقیلی در سرزمین پدری‌ اش خواند

سالار عقیلی در سرزمین پدری‌ اش خواند

نوای فارس – مجید احمدی نیا: کنسرت گروه راز و نیاز به سرپرستی سالار عقیلی، پنجشنبه 29 مرداد در سینما سپهر ساری در دو سانس 18 و 21 برگزار شد.

پس از پخش کلیپی از فعالیت‌های برگزارکننده، موسسه فرهنگی هنری ساروصدا، پدر سالار عقیلی وارد سالن شد و چند جمله‌ای در مورد فرزندش حرف زد و او را فرزند همه‌ی ایرانیان دانست و گفت سالار، از کودکی به موسیقی علاقمند بود و از سه سالگی پیانو می‌نواخت.

چند دقیقه‌ای به حرف زدن درباره‌ی مازندرانی بودن سالار عقیلی و پدرش گذشت، که باعث ابراز احساسات مازندرانی‌ها شد.

اعضای گروه با معرفی مجری به روی صحنه آمدند. سالار عقیلی هم تصمیم گرفت کمی درباره‌ی مازندرانی‌ بودنش صحبت کند و گفت: یکی از افتخارات من این است که اینجا سرزمین پدری من هست و امشب سه تن از اعضای این گروه، اهل این خطه هستند، همسرم حریر شریعت‌زاده، نوازنده‌ی دف، از بهشهر، محمدرضا اسکندری نوازنده‌ی بم‌تار و مدیربرنامه‌های من، از گرگان هستند و خودم هم از سمت پدر به ساری می‌رسم. یکی دیگر از افتخارات من این است که امشب، پدرم اینجا حضور دارند. من در تهران متولد شدم و آنجا بزرگ شدم و شاید جمعاً 7-8 بار به شمال آمدم...

سالار، با کمی مکث، به مازندرانی گفت: همیشه افتخار می‌کنم که یک مازندرانی هستم، تا ابراز احساسات مردم، اوج بگیرد. در جواب درخواستی که پیش از برنامه از او شده بود که یک آهنگ مازندرانی بخواند، گفت: با توجه به اینکه به خاطر مشکل کلیوی‌ام در بستر بیماری بودم، نتوانستم تمرین کنم، - سالار عقیلی دوباره به اصل مازندرانی خود برگشت و به زبان پدری‌اش گفت: به همه‌‌ی شما این قول رامی‌دهم که در کنسرت بعدی، سال آینده، یک آهنگ مازندرانی خواهم خواند.

رکورد تأخیر در کنسرت‌های مازندران شکسته شد و پس از یک ساعت، سازها کوک شدند تا تصنیف «شمع جان» از آلبوم «دریای بی‌پایان»، اولین آلبوم سالار عقیلی با گروه دستان، اجرا شود.

کنسرت با آواز بیات اصفهان ادامه داشت. بگذار تا مقابل روی تو بگذریم، دزدیده در شمایل خوب تو بنگریم...

دو بیت از این غزل سعدی با جواب آوازهای علی خشتی‌نژاد با تار و آرش کامور با کمانچه خوانده شد و بعد از چند تحریر بلبلی، تصنیف قدیمی «بهار دلنشین»، اثر روانشاد روح‌الله خالقی و سپس تصنیف «شکایت دل» از آلبوم دریای بی‌پایان، اثر سعید فرجپوری اجرا شد.

آواز اصفهان به اوج رسید و با همراهی کمانچه، بم‌تار، نی فردین لاهورپور و سه‌تار علی خشتی‌نژاد، پس از فرود، تصنیف «خوشه چین» اثر روح‌الله خالقی اجرا شد.

دو نوازی تمبک سحاب تربتی و کاخن روزبه زرعی، چند دقیقه‌ای فضای آرام سالن را با تشویق‌های پیاپی مردم تغییر داد.

سالار عقیلی پس از تصنیف «المنة لله» یا «ها لیلی»، که سال‌ها پیش، استادش، صدیق تعریف، اجرا کرده بود، برای حسن ختام برنامه، سرود «وطن» (نام جاوید وطن) را تقدیم مخاطبان‌اش کرد و سانس اول کنسرت سالار عقیلی و گروه راز و نیاز در ساری با این قطعه به پایان رسید.

حسین محمودی مجد، با سنتور و بابک میرزایی با عود، از دیگر اعضای گروه راز و نیاز بودند.

تأخیر طولانی و عدم تهیه و توزیع بروشور، از نکات منفی و صدابرداری مطلوب آرش محسن‌پور از نکات مثبت این برنامه بود.

در ادامه عکس های رضا محمد نژاد از این کنسرت را ببینید:

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q