۱۴۰۰ يازدهم آذر - 07:58 ق.ظ

با مخالفت اداره اماکن نیروی انتظامی؛انتقال مکان کنسرت استاد حسین علیزاده به تالار وحدت

انتقال مکان کنسرت استاد حسین علیزاده به تالار وحدت

نوای فارس-محمود توسلیان: بلیت فروشی کنسرت بداهه‌نوازی و بداهه‌خوانی استاد حسین علیزاده در سایت سی گذر آغاز شد.

به گزارش نوای فارس؛ بلیت فروشی کنسرت بداهه‌نوازی و بداهه‌خوانی استاد حسین علیزاده به همراهی پژمان حدادی، صبا علیزاده و آواز محمد معتمدی با نام نغمه‌ای در پرده‌ای از امروز در سایت www.sigozar.com آغاز شد.

کیوان فرزین تهیه‌کننده و مدیر هنری این تورکنسرت با اعلام اینکه این کنسرت بنا بر اعلام اولیه که قرار بود درکاخ نیاوران برگزار شود، گفت: این کنسرت در تالار وحدت روی سن می رود. ما از مدت‌ها پیش جهت اجرا در کاخ نیاوران با مدیریت این مجموعه در حال مذاکره و بررسی بودیم و هر دو طرف بسیار مشتاق بودند که مجدداً و پس از سالها وقفه اجراهایی متناسب با فضای این مجموعه طراحی و انجام پذیرد. طبیعتاً کنسرت استاد علیزاده بهترین گزینه برای آغاز محسوب می‌شد. چرا که از یک سو مقام والای ایشان در موسیقی ایرانی بهترین نمونه میراث معنوی فرهنگی کشورمان را به نمایش می‌گذاشت و از سوی دیگر یادآور خاطره کنسرت به یاد ماندنی این هنرمند کشورمان به همراهی استاد بزرگ دودوک ژیوان گاسپاریان در سال 82 در همین محل بود که با نام «به تماشای آب‌های سپید» منتشر شد و تا نامزدی جایزه جهانی «گرمی» پیش رفت.

وی تاکید کرد: تمامی توافق ها و اقدامات اولیه برای این اجرا انجام شد و در این بین سازمان میراث فرهنگی نیز تعامل و همکاری خوبی با ما انجام داد که نمود بیرونی آن حضور معاونت میراث در جلسه مطبوعاتی مربوط به این اجرا و اعلام حمایت ایشان از اجرای موسیقی در فضاهای میراث و از جمله کاخ نیاوران، قلعه فلک الافلاک خرم آباد و حافظیه شیراز در ارتباط با تورکنسرت استاد در همین پروژه بود.

وی با بیان اینکه این حمایت‌ها و همکاری‌ها ما را دلگرم‌تر کرد، افزود:  ولی نهایتاً و پس از اخذ مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متاسفانه اداره اماکن نیروی انتظامی به ما اعلام کرد که فعلاً برای اجراهای فضای باز مجوز صادر نخواهد کرد و پیگیری‌های همکاران ما و مسوولین حراست مجموعه نیاوران برای اخذ این مجوز به جایی نرسید و نهایتاً تیم برگزار کننده به واسطه ضیق وقت و نبود مهلت کافی برای تبلیغات و فروش بلیت علیرغم میل باطنی مجبور به تغییر مکان این کنسرت به تالار وحدت شدند.

فرزین در مورد دیگر اجراهای این تور گفت: از سال 1389 تا کنون دو دوره از تورهای بداهه‌نوازی استاد علیزاده در چهارده شهر کشور برگزار شده و در این دوره از هفته آخر مرداد به شهرهای شهرکرد، آباده، سنندج، همدان و اراک سفر کرده‌ایم و امروز  نیز برای اجرای بعدی به خرم‌آباد خواهیم رفت. خوشبختانه و همان‌گونه که از مردم با فرهنگ سراسر ایران انتظار می‌رفت کنسرت‌ها در همه این شهرها با استقبال بسیار خوبی مواجه شده تا حدی که در اکثر آنها پتانسیل تمدید نیز وجود داشت که متاسفانه به واسطه فشردگی برنامه‌های تور امکان آن مهیا نشد.

در مورد آخرین اجرا فرزین ابراز امیدواری کرد که با ایجاد امکان کنسرت در فضای حافظیه بنا بر موافقت و اعلام حمایت سازمان میراث فرهنگی در ضمن هماهنگی با دیگر سازمان‌ها و نهادهای ذیربط شهر شیراز تیم اجرایی و هنرمندان بتوانند به بخشی از همکاری دلپذیر خود با سازمان میراث فرهنگی جامه عمل بپوشانند و امیدوار باشند با رفع موانع قانونی موجود اجرای چنین موسیقی‌های فاخری را به زودی در سطح دیگر اماکن میراث فرهنگی و به‌ویژه کاخ نیاوران که در این زمینه از سابقه درخشانی برخوردار است شاهد باشند.

لازم به ذکر است این تورکنسرت پس از اجرای خرم‌آباد در تاریخ‌های 10 و 11 شهریور، در تاریخ‌های 13 و 14 شهریور در کرمانشاه و سپس 21 و 22 همین ماه میهمان تالار وحدت تهران خواهد بود و در آخر با اجراهای اصفهان (24 و 25 شهریور) و شیراز (27 و 28 شهریور) به کار خود پایان خواهد داد.

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q