۱۴۰۰ يازدهم آذر - 07:33 ق.ظ

سهراب پورناظری خبر داد: سال آینده فستیوال موسیقی تهران بین‌المللی خواهد شد

 سال آینده فستیوال موسیقی تهران بین‌المللی خواهد شد

نوای فارس- کسانی که امروز به عنوانِ شورای مشورتی خانه‌ موسیقی فعالیت می‌کردند، شاید پیش از این هم تمایل به حضور در این نهاد صنفی داشتند که متاسفانه شرایط آن فراهم نشده بود و حالا درست یک سال بعد از تشکیلِ این شورا، نخستین فستیوالِ موسیقیِ تهران برگزار می‌شود که اولین گام برای اهدافی است که ما در نظر داریم.

سهراب پورناظری – آهنگساز و نوازنده – ضمن بیان این مطلب درباره فستیوال موسیقی تهران به این مساله اشاره می‌کند که از حدود یک سال پیش اعضای شورای مشورتی متشکل از تهمورس پورناظری، همایون شجریان، علیرضا قربانی و فردین خلتعبری مقدمات برگزاری این فستیوال طی جلسات گوناگونی که اعضا با یکدیگر داشته‌اند، فراهم شده است. او همچنین اضافه می‌کند: ما می‌خواهیم به موضوعات اساسی موسیقی از جمله مساله‌ی «کپی‌رایت» و حقوقِ مولفان و مصنفان است، بپردازیم و علاوه بر آن دیگر دغدغه‌های اهالی موسیقی – در سبک‌های گوناگون- مورد بررسی قرار گیرد.

او درباره‌ انگیزه‌ شکل‌گیریِ این  فستیوال به عنوان نخستین گامِ عملی شورای مشورتی خانه‌ موسیقی می‌گوید:« فکر کردیم تا می‌توانیم از حضور نخبگانِ موسیقی از جمله حسین علیزاده، گروه کامکارها، کیخسرو پورناظری و همچنین همایون شجریان برای برگزاری یک فستیوال استفاده کنیم. اگر چه امیدواریم بعد از این حرکت، این شورا منشا تصمیمات اساسی در زمینه‌ موسیقی باشد.

سهراب پورناظری اظهار امیدواری می‌کند که این شورای مشورتی، یک جریان عامل در موسیقی باشد و در کنار آن،‌ دیگر  هنرمندان هم از این شورا حمایت کرده و به آن بپیوندند تا این حرکت بتواند منشا اقداماتی بهتر برای موسیقی باشد.

وی همچنین می گوید: تلاش خواهیم کرد تا از سال آینده،‌ بخش بین‌الملل را نیز به جشنواره اضافه می‌کنیم ؛ چون هدفی که ما برای این جشن در نظر گرفته‌ایم، این است که به صورتِ یک نشان جهانی درآید.  ضمن اینکه در سال‌های بعد گروه‌های بیشتری از موسیقی پاپ و همچنین کسانی که در سبک‌های دیگر موسیقی نیز فعالیت دارند، حضور داشته باشند.

او همچنین به این مساله اشاره دارد که اعضای این شورا به همراهِ خانه موسیقی به عنوان نهادِ صنفیِ موسیقی‌دانان مساله‌ی کپی‌رایت را از طریق مجاری قانونی دنبال کنند تا شاید به نتایجی در این زمینه دست پیدا کنند.

سهراب در اولین فستیوالِ موسیقی تهران، دو اجرا دارد. ابتدا با همراهی گروهِ شمس به سرپرستی «کیخسرو پورناظری» قطعاتی با تمرکز روی موسیقی تنبور را اجرا می‌کند و سپس به همراه تهمورس پورناظری و همایون شجریان، بخشی از قطعاتِ اثرِ «آیینه‌ها» - خداوندان اسرار- و قطعاتی از آلبومِ موسیقی نه فرشته‌ام و نه شیطان با ترکیبی متفاوت از کنسرتِ تهران را اجرا خواهند کرد.

جشن پانزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی در قالب نخستین «جشنواره موسیقی تهران» از 12 الی 18 شهریورماه در عمارت مسعودیه با اجراهایی از گروه های هم آوایان(حسین علیزاده)، کامکارها، پالت، شمس(پورناظری ها)، همایون شجریان و برادران پورناظری و اشتیاق(علیرضا قربانی) اجرا می شود.

علاقمندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت خانه موسیقی با نشانی www.iranhmusic.ir و سامانه www.84200.ir مراجعه کنند.

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q