۱۴۰۰ بيست و هفتم مهر - 06:28 ق.ظ

«بزم بی جانان» درخشانی در شهر کتاب فرشته

«بزم بی جانان» درخشانی در شهر کتاب فرشته
 نوای فارس- سمانه سادات امینی: در سیزدهمین روز از اسفندماه، سیزدهمین آلبوم پدرام درخشانی با نام «بزم بی جانان» در شهرکتاب فرشته تهران رونمایی شد. پدرام درخشانی تهیه کنندگی این آلبوم را نیز برعهده دارد.

«بزم بی جانان» پس از چهار سال سکوت پدرام درخشانی در حالی منتشر شد که 9 قطعه آن حال و هوایی متفاوت از دیگر آثار درخشانی دارند زیرا که او برخلاف آلبوم های پیشین خود از موسیقی الکترونیک و نرم افزار های موسیقی استفاده نموده است و همچنین برخلاف گذشته که آثارش با تعداد زیادی از نوازندگان اجرا می شدند اینبار با تعداد محدودی از نوازندگان همکاری کرده است و بیشتر از نوای ساز تخصصی اش سنتور بهره برده است.

مراسم رونمایی این آلبوم در جمع اهالی موسیقی و همچنین علاقه مندان به موسیقی بی کلام برگزار شد.

در ابتدای مراسم، نیما جوان ضمن خوشامد گویی به حضار توضیحاتی پیرامون آلبوم و انتشار آن بیان کرد و سپس از پدرام درخشانی دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید.

پدرام درخشانی اظهار کرد که پس از 34 سال نوازندگی، این آلبوم سخت ترین کاری بود که در طول زندگی اش تا به الان آن را انجام داده است. وی همچنین خاطر نشان کرد که برخی قطعات این آلبوم حدود بیست سال قبل تولید شده اند که به نظر او حال زمان شنیدن آنها فرا رسیده است.

در پایان سخنانش از تمامی دوستان و همراهان خود در مسیر تولید این آلبوم تشکر کرد و سپس از امید نیک بین (نوازنده، آهنگساز و صدابردار موسیقی) دعوت نمود تا برای صحبت به روی صحنه بیاید.

امید نیک بین در ابتدا ابراز خوشحالی و همچنین تبریک خود را بابت انتشار این آلبوم بیان کرد. او همچنین تولید این اثر را بسیار سخت و پرزحمت خواند و پدرام درخشانی را در زمره کسانی خواند که مخاطبان موسیقی را به دوستی و مودت با موسیقی بی کلام رهنمون کرده اند.

پس از نیک بین، میلاد درخشانی(خواننده، آهنگساز و تنظیم کننده) برادر پدرام درخشانی صحبت کوتاهی پیرامون آلبوم با جمعیت حاضر کرد و گفت که در تمام طول مدت انتشار آن شاهد زحمات و مشکلات تولید این اثر بوده است و موسیقی بی کلام را پر از رمز و راز دانست و آن را از انتزاعی ترین موسیقی ها برشمرد.

از دیگر حاضرین در سالن، رضا تاجبخش(نوازنده، آهنگساز و تنظیم کننده) بود که در این آلبوم نیز با پدرام درخشانی همکاری داشته است.

در پایان مراسم پدرام درخشانی به همراه ارکستر زهی رسپینا دو قطعه با نام های «سی و سه پل» و «چهارباغ بالا» را اجرا نمودند که به گفته خود او این دو قطعه در حال و هوای زادگاه او اصفهان تولید شده اند.

در پایان مراسم حاضرین میتوانستند آلبوم «بزم بی جانان» را با امضای پدرام درخشانی تهیه کنند.

عکس های کیارش مسیبی از این مراسم را در ادامه ببینید:
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q