۱۴۰۰ سوم بهمن - 12:16 ق.ظ

تقویم موسیقی - تولد کوروش یغمایی - 12 آذر ماهکوروش یغمایی
زمینه فعالیت : آهنگساز ، خواننده و نوازنده گیتارزادروز : 1325/09/12

او موسیقی را در سن ده سالگی با نواختن سنتوری که از پدرش هدیه گرفته بود، آغاز کرد. کوروش یغمایی در فراگیری هیچ یک از زمینه‌های موسیقی استادی نداشته است.

گوشه ای از فعالیت ها و افتخارات : به عقیدهٔ کارشناسان جهانی موسیقی کوروش یغمایی بنیان‌گذار موسیقی راک در ایران است. موسیقی راک را همگام با پیشروان این موسیقی در جهان، گروههای رولینگ استونز و بیتلز، به ایران معرفی کرد و پدر راک ایران لقب گرفت. او در مدت تحصیل، مدیر و سرپرست موسیقی راک در دانشگاه ملی (شهید بهشتی) بود.در سال ۲۰۱۰ جشنوارهٔ معتبر موسیقی RedBull که در لندن برگزار می‌شد کوروش یغمایی را برای سخنرانی، دریافت جایزه و اجرای موسیقی دعوت کرد. در سال ۲۰۱۱ آلبومانتشار این آلبوم مورد تحسین و استقبال گسترده نشریات و سایت‌های معتبر جهان قرار گرفت. بسیاری او را موسیقی‌دانی جهانی و نابغهٔ موسیقی شرق دانستند. در همان سال جشنوارهٔ ترانس موزیکال (Trans Musicales)، معتبرترین جشنواهٔ موسیقی در جهان، از کوروش یغمایی برای اجرا در فرانسه دعوت به عمل آورد.

آثار : آهنگساز و تنظیم آلبوم های : گل یخ ، پرنده مهاجر ، بازگشت از لبه پرتگاه ، سل (بهمراه فریدون فروغی) ،  آرایش خورشید ،  سیب نقره‌ای ، ماه و پلنگ ، کابوس ، تفنگ دسته نقره ، ملک جمشید و تک آهنگ های نوروز ، شب یلدا ، فاجعه و آهنگسازی برای فریدون فروغی ، عارف .


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q