۱۴۰۱ بيست و دوم مرداد - 10:25 ق.ظ

تقویم موسیقی - تولد کاوه کشاورز - 31 خرداد ماهکاوه کشاورز
زمینه فعالیت : نوازنده ویولون و هنرآموز ، آهنگساز زادروز : 1350/03/31

فارغ‌التحصیل رشته‌ی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سنین نوجوانی و همگام با تحصیلات خود نوازندگی ساز ویولن را شروع کرد و توانست محضر استاد گرانقدر علی تجویدی (یادش گرامی) را درک کند و مورد تقدیر ویژه‌ی ایشان قرار گیرد.

وی تحت نظر ابراهیم لطفی تکنیک‌های پیشرفته‌ی ویولن را در شاخه‌ی موسیقی کلاسیک آموخت و دروس هارمونی و آهنگسازی را زیر نظر اساتید برجسته همچون حسین دهلوی، هوشنگ استوار، کامبیز روشن روان و دکتر سیاوش صاحب‌نسق فراگرفت و نیز از محضر دیگر اساتید همچون علیرضا مشایخی، نادر مشایخی، ایرج صهبایی و احمد پژمان بهره برد.
ایشان در کارنامه آهنگسازی خود توانسته است 25 اثر کامل و 24 اثر ناتمام را ثبت کند که آخرین اثر وی سمفونی شماره 1 می‌باشد که تاکنون دو موومان آن را به اتمام رسانده است.

در زمینه‌ی آثار مکتوب، وی کتاب “آواز دشتی به سبک و تکنیک استاد صبا ” را که جزءِ آثار منتشر نشده‌ی استاد تجویدی است، بنا به وصیت خود ایشان، در سال 1386 توسط انتشارات ماهور، منتشر نموده است و در حال حاضر نیز مشغول به ویرایشِ ردیف تفسیری شور استاد می باشد.

از دیگر فعالیتهای وی، تدریس و پژوهش شیوه های تدریس ساز ویولن است. کاوه کشاورز که از سال 1364 آموختن موسیقی را آغاز نموده است، با 24 سال سابقه‌ی تدریس موسیقی، 16 سال آهنگسازی و 5 سال تدریس موسیقی در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز (ساز ویولن، هارمونی، ردیف موسیقی ایرانی و …) در سال 1388 از سوی شورای عالی ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موفق به دریافت مدرک درجه 2 هنری (معادل فوق لیسانس)، گردید و هم‌اکنون مشغول انجام پروژه‌ی تربیت معلم درجه یک موسیقی – مطابق با استاندارد های روز بین المللی – است.


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q