۱۴۰۱ نوزدهم مرداد - 04:14 ق.ظ

تقویم موسیقی - تولد هادی منتظری - 13 خرداد ماههادی منتظری
زمینه فعالیت : آهنگساز و نوازنده کمانچه و ویولن ، مدرس و ردیف دانزادروز : 1334/03/24

در کرمانشاه متولد شد و به واسطهٔ علاقه‌ای که به موسیقی ایرانی داشت از همان اوایل کودکی هر جا که صدایی یا نوایی از موسیقی سنتی ایران به گوشش می‌رسید بی‌اختیار بدان سو کشیده می‌شد و به آن نوا گوش می‌سپرد تا اینکه توانست ویولنی را برای خودش تهیه کند و نزد نوازنده ای به نام محمود مرآتی شروع به فراگیری موسیقی نمود. وسالها ویولن نوازی را ادامه داد .

وی پس از اشنایی با محمدرضا لطفی به پیشنهاد او در کنار نواختن ویولن ساز کمانچه را فرا میگیرد و با کمک زنده یاد مجتبی میرزاده ساز کمانچه ای برای خود تهیه میکند و از ان پس در اکثر محافل هنری واجرا های زنده، کمانچه مینوازد و ویولن نوازی هایش کم ومحدود به ضبط در استدیو می شود به طوری که وی را عمدتا نوازنده کمانچه می دانند.

منتظری پس از دریافت دیپلم به دانشکده هنرهای زیبا می‌رود و در رشته موسیقی سنتی ایران به طور علمی و عملی مشغول تحصیل می‌گردد و از وجود اساتید بزرگی چون نورعلی خان برومند، جواد معروفی، دکتر برکشلی، دکتر مسعودیه، استاد احمد پژمان، استاد علی تجویدی، دکتر داریوش صفوت، محمدرضا لطفی، علی اصغر بهاری و محمدرضا شجریان بهره‌ها می‌گیرد و پایهٔ موسیقی خود را بواسطهٔ این بزرگان محکم می‌کند.

وی علی رغم اینکه به عنوان نوازنده کمانچه شناخته شده است ،مشغول تدریس کمانچه و علی الخصوص ویولن ایرانی و دوره های عالی موسیقی ایرانی برای ساز ویولن در مرکز حفظ واشاعه موسیقی و اموزشگاه های موسیقی است و کارمند رسمی مرکز سرود نیز می‌باشد و با صدا و سیما بعنوان نوازنده و آهنگساز همکاری دارد.

منتظری برای شناساندن موسیقی سنتی ایران همراه با گروه مسافرتهایی به کشورهای خارج نموده است. وی جزو نوازندگان مطرح ویولن ایرانی و کمانچه می‌باشد. وی با خوانندگان به نامی چون محمدرضا شجریان در گروه شیدا ،شهرام ناظری، صدیق تعریف، هنگامه اخوان،سیما بینا،علیرضا افتخاری و... همکاری کرده است.


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q